Saar Gummi Czech finančně podporuje učitele, kteří vedou technické kroužky

V rámci projektu T Generace, do kterého se zapojilo 5 škol a jeden modelářský spolek, již získalo podporu 11 učitelů v 17 zájmových kroužcích, do kterých dochází 200 dětí. Školy jsou z Broumova, Náchoda, Červeného Kostelce, Hronova a spolek je z České Skalice.

Učitel dostane k výplatě dva tisíce korun čistého měsíčně. Kdo vede dva kroužky, dostane tři tisíce. Největší podporu získalo Jiráskovo gymnázium v Náchodě, které otevřelo pro studenty šest kroužků. Forma podpory kroužků, které zahrnují různé obory od robotiky a elektrotechniky přes 3D tisk a praktickou fyziku až po modelářství, je snahou podpořit aktivní lidi, kteří dokážou nasměrovat své úsilí k zajištění činnosti zájmového kroužku. Podpora je i výrazem úcty k aktivním učitelům.

„Vybrali jsme si školy v okolí Červeného Kostelce, kde je šance, že se jejich absolventi stanou našimi budoucími zaměstnanci.“ uvedl generální ředitel Saar Gummi J. Tichý, který přímo na červenokostelecké střední škole pomohl od letošního školního roku zavést i nový maturitní obor Gumař - plastikář, jehož absolvent bude pro firmu ceněný.

„V příštím roce chceme i maturitní obor Mechanik - seřizovač pro vzdělávání budoucích seřizovačů,“ dodal ředitel firmy. Seřizovač ve výrobě si přitom v Saar Gummi vydělá po zapracování 35 tisíc korun měsíčně.