MOTOR JIKOV pomáhá v náboru studentů technických škol

Na rekordním počtu náborových akcí se letos žáci základních škol potkali se zástupci MOTORU JIKOV Group a.s.

Podzimní „náborová sezona“ začala už začátkem října burzami škol v Jindřichově Hradci a Třeboni, které pořádala Jihočeská hospodářská komora. „Máme na tyto akce vždy pozitivní ohlasy. Spolupracujeme s partnerskými školami a naši prezentaci a stánek školy umisťujeme vedle sebe. Zájemci o studium tak hned z první ruky dostávají informace o možnosti uplatnění po dokončení školy,“ zdůrazňuje ředitelka pro rozvoj lidských zdrojů MOTOR JIKOV Group a.s. Věra Vrchotová.

Na jednu z burz škol přišla se synem i Dana Nováková z Lásenice. „Mého syna, který je v posledním ročníku základní školy, nabídka praxe v MOTORU JIKOV velmi zaujala a má zájem se pro firmu vyučit,“ zdůraznila Dana Nováková.

Zástupci firmy se během letošního podzimu objevili na jedenácti náborových akcích. Kromě burz škol v Táboře a Písku šlo ještě o dny otevřených dveří na partnerských školách a výstavu Vzdělání a řemeslo na českobudějovickém Výstavišti. „Rozvíjíme spolupráci s partnerskými školami a připravili jsme proto nový náborový leták s informacemi o stipendijním programu firmy a zároveň o konkrétních podporovaných učebních a studijních oborech na každé škole,“ doplnila Věra Vrchotová.