AGC Automotive Czech pořádá pravidelné exkurze pro školáky

Firma zve na exkurze do provozu školáky, aby se seznámili s fungováním firmy a možnostmi uplatnění po vystudování střední školy nebo odborného učiliště. Společnost, patřící do skupiny AGC, zaměstnává na 2700 lidí a každý rok přijímá desítky nových zaměstnanců.

„Najít šikovné a technicky zdatné mladé lidi je čím dál těžší. A nepociťujeme to pouze my, ale prakticky všechny výrobní firmy v regionu. Tento region je přitom na výrobě z podstatné části založený. Mladých lidí z technických oborů je ale stále méně. Naší snahou je proto ukázat již žákům základních škol, že technické obory mají velkou perspektivu a jsou pro ně do budoucna mnohem zajímavější než ekonomické nebo humanitní obory,“ uvedl personální ředitel společnosti Tomáš Brokeš.


Žáci se vedle prezentace o tom, co firma vyrábí a jaké podmínky pro zaměstnance vytváří, mohou přímo podívat do provozů na výrobu autoskel. Firma vyrobí ročně přes 30 miliónů kusů autoskel. Každé šesté auto v Evropě je kompletně zasklené z chudeřického závodu. „Pro mladé lidi je kromě výroby zajímavé také to, jak firma pečuje o zaměstnance a jaké nadstandardní podmínky jim vytváří,“ doplnil Brokeš.

Vedení firmy také pravidelně organizuje informativní schůzky se středoškoláky. Zajímavostí je, že studenty mohou doprovodit také jejich rodiče, aby si i oni udělali obrázek, jak firma funguje.