ŠKODA AUTO Střední odborné učiliště strojírenské v Mladé Boleslavi prošlo rozsáhlou modernizací

Studenti mají k dispozici nové centrum robotiky, jazykové centrum a multifunkční sál. ŠKODA AUTO v posledních třech letech do modernizace profesního vzdělávání investovala více než 200 milionů korun.

„Špičkově vzdělaní odborníci jsou zárukou budoucí konkurenceschopnosti společnosti a klíčem pro zajištění jejího dalšího růstu,“ říká předseda představenstva společnosti ŠKODA AUTO Bernhard Maier a dodává: „Platí to zejména s ohledem na velké technologické a strukturální výzvy, před kterými automobilový průmysl stojí. ŠKODA proto do vzdělávání svých zaměstnanců výrazně investuje. Modernizací učiliště znovu potvrzujeme náš závazek nabídnout našim učňům a zaměstnancům možnosti prvotřídního vzdělávání.“

„Ve společnosti ŠKODA AUTO vynakládáme velké prostředky na vzdělávání našich zaměstnanců, protože jejich kvalifikace je důležitým pilířem trvalého úspěchu podniku,“ říká člen představenstva společnosti ŠKODA AUTO za oblast personalistiky Bohdan Wojnar a dodává: „S modernizovaným Středním odborným učilištěm ŠKODA nabízíme našim studentům maximální kvalitu výuky v nejmodernějších učebnách".

Na ŠKODA AUTO Středním odborném učilišti strojírenském se mladí lidé vzdělávají ve tří, nebo čtyřletých technických oborech, ukončených výučním listem nebo maturitou. V současné době nabízí ŠKODA 14 oborů. Nejpopulárnější z tříletých oborů jsou obory automechanik a autoelektrikář. Ze čtyřletých oborů s maturitou se do popředí zájmu dostává průmyslový logistik a IT-mechatronik. Absolventi si mohou své odborné vědomosti prohloubit i formou nástavbového studia. ŠKODA AUTO ve svém učilišti sází na koncept duálního vzdělávání: kombinuje teorii s praxí a jasně se orientuje dle požadavků firmy.

Vzdělání na ŠKODA AUTO Středním odborném učilišti je pro žáky bezplatné. Za práci vykonanou v rámci výuky dostávají finanční odměnu. Po úspěšném dokončení ŠKODA žákům a žákyním zaručuje nabídku pracovního místa.