Aktuality

TPCA na Autosalonu uspořádala konferenci Edu Auto

154_edu_auto_2009

Brno, Kolín 8. června 2009 – Společnost TPCA Toyota Peugeot Citroën uspořádala na brněnském Autosalonu konferenci Edu Auto 2009. Hlavním tématem akce byla budoucnost výuky technických oborů pro automobilový průmysl. Zástupci firem, škol, úřadů práce a resortu školství si vyměňovali zkušenosti zejména v oblasti spolupráce škol a firem při rozvoji technického vzdělávání.

čtěte více

Konference EDU AUTO na brněnském Autosalonu

Mapa_bvv

V pátek 5. června 2009 se uskuteční konference Edu Auto 2009, která se bude věnovat spolupráci škol a firem automobilového průmyslu. Konference, kterou pořádá TPCA Czech ve spolupráci se Sdružením automobilového průmyslu a Veletrhy Brno, se koná pod záštitou ministryně školství PhDr. Miroslavy Kopicové.

čtěte více

Druhá fáze projektu Auta nás baví

Sdružení automobilového průmyslu připravuje projekt zaměřený na vzdělávání žáků středních škol. Projekt má pracovní název „Systémová aplikace odborných znalostí firem Sdružení AP do osnov středních škol s technickým zaměřením“ s tím, že se předpokládá využití strukturálních fondů Evropské unie.

čtěte více

Ministryně školství, PhDr. Miroslava Kopicová

Fotomk

Rozšiřování spolupráce škol a zaměstnavatelů je jednou z klíčových podmínek rozvoje středního odborného vzdělávání v České republice. To se nachází v nelehké situaci a přitom existuje v této oblasti spousta nevyužitého potenciálu. Cestu naznačuje např. Akční plán podpory odborného vzdělávání, který vznikl na MŠMT. Spolupráce mezi školami a zaměstnavateli musí být výhodná oboustranně.

čtěte více

Konference EDU AUTO na brněnském Autosalonu

V pátek 5. června 2009 se uskuteční konference Edu Auto 2009, která se bude věnovat spolupráci škol a firem automobilového průmyslu. Konference, kterou pořádá TPCA Czech ve spolupráci se Sdružením automobilového průmyslu a Veletrhy Brno, se koná pod záštitou ministryně školství PhDr. Miroslavy Kopicové.
 

čtěte více

Kolínská průmyslovka má novou multimediální učebnu

61_476_image_small

Nová audiovizuální technika a digitalizované učební materiály v budoucnu pomohou přiblížit učivo studentům strojírenských předmětů. Umožní jim seznámit se s využitím moderních technologií v praxi.

čtěte více

Pozor na nové názvy oborů!

Při výběru střední školy můžete letos narazit na obory, které neznáte. Zároveň je možné, že nenajdete obor, který hledáte. V rámci školské reformy totiž dochází ke změnám názvů i obsahu oborů a jsou vytvářeny obory s širším záběrem.
 

čtěte více

Přihlášky krok za krokem

73743260_motor_final

Ministerstvo školství zveřenilo podrobný návod, jak mají postupovat uchazeči o středoškolské studium.

čtěte více

Termíny pro podání přihlášek

73743260_motor_final

Pozor! V tomto roce platí nový způsob přijímacího řízení na střední školy. Důležité informace a termíny najdete zde.

čtěte více

Slovo ministra školství, pana Ondřeje Lišky

Liska2_opt

Na Ministerstvu školství jsme připravili akční plán na podporu odborného vzdělávání. Tento plán by měl přispět k lepší spolupráci škol a zaměstnavatelů a umožnit žákům, aby se v rámci studia seznámili se skutečným pracovním prostředím. Znalost pracovního prostředí a požadavků zaměstnavatelů je pro odborné školství klíčová.

čtěte více