Aktuality

ŠKODA AUTO a.s. otevírá již 4. ročník soutěže „Mladí designéři 2016“

Mladi_designeri2016

Soutěž o zajímavé a hodnotné ceny je určena pro děti z mateřských škol s cílem podpořit jejich kreativitu a týmového ducha!

Přihlášky je možno zasílat až do 17. června 2016!

čtěte více

Žáci SOU ŠKODA AUTO zvítězili v celosvětovém finále závodu RC modelů s vodíkovým pohonem

2016-04-20-h2ac-1

Mezinárodní závody modelů aut na vodíkový pohon ovládl tým z mladoboleslavského Středního odborného učiliště Škody Auto. Závody, které mají popularizovat využívání vodíku jako vhodného zdroje energie a také podpořit technické vzdělávání výrobci vodíkových článků, organizuje firma Horizon.

čtěte více

MOTOR JIKOV poskytuje školám materiál a nářadí na výuku

Skoly_2_mj

„Paráda, to je úplně vynikající dar,“ pochvaloval si ředitel Základní školy E. Beneše v Soběslavi Vlastimil Říha materiál pro výuku předmětu pracovní činnosti, který darovala jako každoročně společnost MOTOR JIKOV GROUP dvěma soběslavským základním školám.

čtěte více

Učni ve Škodě Auto se budou učit v novém CNC-centru

Skoda-cnc1

Střední odborné učiliště ŠKODA AUTO má od ledna nové CNC-centrum. V novém CNC-centru (CNC = Computerized Numerical Control znamená počítačem řízené obráběcí stroje) budou vzděláváni a školeni obráběči a nástrojaři. Žáci se v těchto moderních prostorách naučí zacházet s frézkami a soustruhy. 

čtěte více

Západočeská univerzita v Plzní pořádá automobilový den

Automotive_day_letak

Autotive Day se koná 11. 2. 2016 od 9:00 hodin v budově Fakulty strojní, Univerzitní 22, Plzeň.

čtěte více

Nejlepší lanovku vytvořil tým Motoru Jikov Group

Lanovkamjikov

V rámci veletrhu Vzdělání a řemeslo (21. - 23. 10. 2015) na českobudějovickém výstavišti proběhla zajímavá soutěž T-Profi. 

čtěte více

Nejlepší učni Škody Auto

Skodaucnice

Koncern Volkswagen udělil 45 nejlepším učňům cenu "Best Apprentice Award 2015".

čtěte více

Witte Noc techniků

Noc_plakat2015

Nejdek (14.09.2015) Ve čtvrtek  1.října od 16 do 21 hodiny se uskuteční WITTE Noc techniků v Ostrově v Domě kultury a na Mírovém náměstí. Ostrovská průmyslová zóna se brzy stane domovem nového integrovaného závodu WITTE Automotive na výrobu lakovaných klik. O důvod víc představit technologie, produkty a také specializovaná pracoviště, která z České republiky – Nejdku, Plzně a do budoucna také z Ostrova - směřují z WITTE Automotive do světových automobilek. 

čtěte více

Výborná perspektiva studijního oboru "Gumař-plastikář" v Continental Barum

Barum-ucni

Červen byl pro žáky 3. ročníku oboru "Gumař-plastikář" SPŠ Otrokovice měsícem, ve prokázali své výborné znalosti a manuální dovednosti získané po tříletém působení ve škole.

čtěte více

MOTOR JIKOV GROUP pomáhá "svým" učňům a žákům nejen finančně

Motorjikovfoto

Jihočeský MOTOR JIKOV GROUP podporuje technické vzdělání od mateřských škol až po nástup absolventa učiliště, střední či vysoké školy do firmy. Výcvikovými středisky firmy v Českých Budějovicích a Soběslavi ročně projde 140 učňů a studentů v oborech nástrojář, obráběč kovů, zámečník a maturitním oboru mechanik seřizovač. Nejšikovnější získají finanční stipendia. Výcviková střediska mají nejmodernější strojní vybavení a špičkové mistry, kteří se učňům věnují na plný úvazek. 

čtěte více