Aktuality

Motorpal podporuje soutěž studentů Enersol

Motorpal-enersol

Motorpal v Jihlavě podporuje soutěž studentů technických škol na úspory energií nebo snižování emisí automobilů.

čtěte více

Continental Barum dává stipendia

Barum1

Společnost Continental Barum, výrobce pneumatik, poskytuje studentům Střední průmyslové školy polytechnické stipendia ve Zlíně stipendia až do výše 2000 Kč za měsíc.

čtěte více

1. ročník závodů Cadet Grand Prix

Plakat-cadet1

Vyhlašovatelé Svaz průmyslu a dopravy ČR ve spolupráci s o.s. START7 a Asociací středních průmyslových škol si Vás dovolují informovat, že dne 12. 6. 2014 od 8:00 do 14:00 ve Stromovce v Praha 7 proběhne CADET GRAND PRIX. Cílem je postavit si vlastnoručně své závodní vozítko a přijít změřit své síly s dalšími soutěžními týmy (a vyhrát). Soutěž je určena pro starší žáky a studenty v kategoriích 11-14 a 15-19 let.

čtěte více

ŠKODA AUTO darovala školám více než 300 automobilů pro potřeby technického vzdělávání

%c5%a0koda-skoly

Mladá Boleslav, 24. března 2014 – ŠKODA AUTO posiluje spolupráci se středními a vysokými školami technického zaměření. Těžištěm je poskytování vozů pro technické vzdělávání. Jen od roku 2009 předala mladoboleslavská automobilka vzdělávacím zařízením v České republice více než 300 vozů značky ŠKODA. Vozy jsou využívány pro potřeby vzdělávání budoucích automechaniků, techniků a inženýrů.

čtěte více

MOTOR JIKOV podporuje učební obor slévač

Mj-slevac

Společnost MOTOR JIKOV Group a.s. vydala nový náborový leták, kterým ve spolupráci s VOŠ, SPŠ, SOŠ řemesel a služeb Strakonice, podporuje učební obor slévač.

čtěte více

ŠKODA AUTO je pro studenty technických oborů jasnou volbou

Universumawards

Studenti technických oborů by po ukončení studia nejraději pracovali ve společnosti ŠKODA AUTO, kterou vnímají jako ideálního aměstnavatele. Vyplývá to z průzkumu společnosti Universum, kterého se zúčastnilo víc než deset tisíc studentů.

čtěte více

Budoucí nástrojaři v praxi

Letnibr

Prvním krokem k nástrojařským zkušenostem je registrace, které WITTE Automotive na praxe a letní brigády otevře od 1.února do 15.května.
Od 1.února se mají  budoucí nástrojaři šanci přihlásit do výběrového řízení na provozní praxi ve WITTE Automotive. Studenti budoucích třetích ročníků tohoto oboru, který dnes tvoří základ pro budoucí obsluhy moderních CNC strojů, se třetím rokem rekrutují především z partnerské SOŠ a SOU Nejdek.

čtěte více

Přijďte se osobně přesvědčit o možnostech, které Vám ŠKODA AUTO nabízí

Automobilka ŠKODA patří k nejúspěšnějším českým firmám a zaměstnavatelům i díky tomu, že si pro své potřeby sama systematicky připravuje a vychovává odborníky ve vlastních vzdělávacích zařízeních.
Uplatnění v řadě studijních oborů v moderním učilišti proto nabízí nejenom chlapcům, ale i dívkám. ​Nejlepší cestou, jak si udělat vlastní představu o výuce na Středním odborném učilišti strojírenském, je osobní návštěva.

čtěte více

Úspěšný kariérní Den pro dívky ve ŠKODA AUTO

17971

Škoda Auto uspořádala 10. 12. 2013 na svém středním odborném učilišti strojírenském Den pro dívky. Více než 200 žákyň posledních ročníků základních škol se informovalo o nabídce studia technických oborů. Firemní střední odborné učiliště nabízí tříleté a čtyřleté studium zaměřené na techniku, elektrotechniku a průmyslovou logistiku. Zájem dívek o studium technických oborů zde výrazně roste. V současné době činí 10 %.

čtěte více

Nejlepší učně ze společnosti ŠKODA AUTO ocenil i Volkswagen

Schneebe

Pavel Schneeberger a Jakub Patočka, absolventi Středního odborného učiliště strojírenského Škody Auto, jsou jedni ze 40 nejlepších učňů roku 2013 v koncernu Volkswagen. Za své mimořádné výkony získali cenu "Best Apprentice Award", kterou koncern Volkswagen každoročně uděluje. Touto cenou koncern oceňuje mimořádné odborné výkony svých učňů.

čtěte více