Aktuality

Hravá technika pro předškoláky

Mjstavebnice

Nedostatek technických pracovníků vede firmy k hledání nových forem náboru mladé generace. 

čtěte více

6. ročník WITTE Noci techniků

Noc_2013

6. ročník WITTE Noci techniků se pod názvem "Jsme VELKÝ dodavatel pro VELKÉ vozy" uskuteční ve čtvrtek 10.října od 16 do 21 hodin v areálu Úřadu práce Karlovy Vary - Dvory.

čtěte více

Den otevřených dveří ve společnostech ČZ a Dura ve Strakonicích

Tak jako každý rok se v sobotu 28. září 2013 o tradiční Václavské pouti koná Den otevřených dveří v areálu strakonické společnosti ČZ. Uskuteční se se od 8 do 12 hodin dopoledne.

čtěte více

Dívky s technickým vzděláním mají větší šanci získat místo

Kovrzkova

Markéta Kovrzková je vyučenou absolventkou SOU Škody Auto v oboru automechanička. Nezajímají ji jen automobily, ráda se prohání i na své motorce BMW F 650 GS. Po čerstvé maturitě v oboru Provozní technika od července nastoupila na halu N13, konečná montáž vozu Octavie. 

čtěte více

ŠKODA AUTO je i pro učně a studenty nejlepším zaměstnavatelem

Skodasou

ŠKODA AUTO se v soutěži "Zaměstnavatel roku 2013" stala nejlepším zaměstnavatelem ze všech průmyslových podniků ČR. Společnost ŠKODA AUTO oceňují nejen odborníci. Například začátkem letošního roku ji studenti opět zvolili nejžádanějším zaměstnavatelem v oblasti automobilového a strojírenského průmyslu. ŠKODA AUTO nabízí atraktivní studium ve čtyřletých maturitních oborech a tříletých oborech zakončených výučním listem a má i vlastní vysokou školu.

čtěte více

Tam, kde technika letí - WITTE Den dětí tento pátek

Druhý ročník Dne dětí připravil nejdecký výrobce autokomponent na pátek 21.června. Tam, kde technika letí, zamíří od 8 do 11 hodin mateřské školy a od 11 do 13 hodin základní školy z Nejdku a širokého okolí. Vstup na akci je zdarma a pozvánka platí pro děti v doprovodu rodičů či prarodičů, tedy pro širokou veřejnost.

čtěte více

Provozní praxe - osvědčené dříve i dnes

Dříve osvědčená metoda: jeden týden ve škole a jeden týden ve firmě, pro kterou se student SOU učil. Dnes je pro firmy placená provozní praxe relativně ojedinělý a velice náročný způsob, jak si vychovávat budoucí zaměstnance. V květnu 2013 ukončí ve WITTE Automotive v Nejdku provozní praxi po dlouhých letech další učni - nástrojaři. 

čtěte více

20 základních škol poznává technické profese

Než se rozhodnou a než podají přihlášku na střední školu, poznají žáci a žákyně 20 základních škol technické profese zblízka. Od 3.prosince 2012 do 31.prosince 2014 jim to umožní projekt SPŠ Ostrov „Technika je zábava“. Hlavními aktéry jsou 8. a 9.třídy, pedagogové SPŠ Ostrov a také partnerské strojírenské firmy.

čtěte více

Univerzita Pardubice představí vědu a techniku na dvorech škol

Upa_vat

Univerzita Pardubice v dubnu opět vyráží na vědecko-technické turné a přiveze moderní svět vědy a techniky přímo za žáky základních a středních škol Pardubického kraje.

čtěte více

ČZ a.s. podpořila studentskou soutěž konstruktérů

Exkurze

VOŠ, SPŠ a SOŠ řemesel a služeb Strakonice byla ve dnech 22. a 23. 3. 2013 pořadatelem 19. ročníku republikové soutěže Autodesk Academia Design. Soutěží se ve třech kategoriích. Studentská 2D - zahrnuje kreslení a kótování v AutoCADu, studentská 3D - modelování v prostředí Inventoru a učitelská kategorie v 3D. ČZ a.s. poskytla ceny pro vítěze a připravila prohlídku firemního muzea ČZ, kde se seznámili s historií strojírenské výroby i se současným výrobním programem firmy ČZ.

čtěte více