Aktuality

Našlápnuto v kvalitě - studentská brigáda se počítá

Trh práce nejen v Karlovarském kraji si žádá techniky jakosti s jazykovými znalostmi a praxí. Obojí mohou studenti spojit v době svých letních brigád. WITTE Automotive v Nejdku si kvalitáře vychovává právě z nich.

čtěte více

Úspěšné ukončení výuky pro 193 absolventů Středního odborného učiliště strojírenského ŠKODA

Uciliste_skoda

193 žákyň a žáků Středního odborného učiliště strojírenského ŠKODA úspěšně ukončilo svoji profesní přípravu. Škola nabízí tříleté a čtyřleté odborné vzdělání zejména v technických oborech. Studium je podle volby ukončeno udělením výučního listu nebo maturitou. Všichni absolventi dostanou nabídku pracovního místa od společnosti ŠKODA AUTO. Střední odborné učiliště v současné době navštěvuje na 900 žáků, mezi nimi stále více dívek. 

čtěte více

Přijďte na Logistickou burziádu 31.května. Vyhrajte jízdu limuzínou nebo vyhlídkový let!

Na konci školního roku si své znalosti a dovednosti z logistiky vyzkouší studenti v reálném životě.  Logistická burziáda, která se uskuteční 31.května od 12 do 16 hodin v areálu SOŠ logistické, bude jedinečný mix dovedností a zábavy. Akce za odborné podpory WITTE Automotive je určena pro studenty samotné, zváni jsou žáci základních škol i široká veřejnost. Součástí burziády je Den otevřených dveří pro zájemce. Již 30. května se koná na této státní škole druhé kolo přijímacích zkoušek.

čtěte více

Studenti SPŠ Ostrov - za výhru na konstruktérskou exkurzi

Exkurze_1

Tři nejlepší ze soutěže v SolidWorks  konstruování, kterou organizovala SPŠ Ostrov pro studenty technického lycea a strojírenství, se ve středu v noci vrátili z odborné exkurze. Poznali srdce konstrukce zamykacích systémů a klik společnosti WITTE Automotive v německém Velbertu. Hlavní partner školy jim umožnil nahlédnout pod pokličku mezinárodního konstruktérského týmu i do nejnovějších technologií a inovací. 

čtěte více

Studenti soutěžili v konstruování

Ceny-witte1

V pátek 9.března soutěžili studenti třetích a čtvrtých ročníků SPŠ Ostrov v konstruování. V letošním ročníku, kterého se zúčastnilo padesát chlapců a děvčat, změřili síly a praktické znalosti programu SolidWorks studijní obory strojírenství a technické lyceum.

čtěte více

Barum Continental připravuje absolventy

Barum-absolventi

Výhodná spolupráce

Jak už to bývá, kdo si nepomůže sám, druhý to za něj neudělá. Toto rčení platí i pro spolupráci mezi školami a firmami. Naše společnost spolupracuje se Střední odbornou školou v Otrokovicích při přípravě mládeže na povolání ve studijním oboru "Gumař -plastikář".

čtěte více

Novou kariéru lze začít na Facebooku

Škoda Auto v rámci své růstové strategie přidává plyn nejen jako výrobce automobilů, ale také jako atraktivní zaměstnavatel. Nejnověji se značka Škoda vydala za potenciálními kandidáty na Facebook s konceptem Curriculum Vitae.

čtěte více

Fotosoutěž projekt Nadace BESIP

Nadace-besip

Hlavní cíl projektu: upozornění na rizika, která pro řidiče motorových vozidel, ale i chodce, cyklisty a další účastníky silničního provozu představuje porušení pravidel silničního provozu. Projekt se zaměřuje jednak na porušování pravidel na železničních přejezdech, jednak na porušování pravidel na pozemních komunikacích obecně.

čtěte více

Mladí technici nepadají z nebe - pomáháme devátým třídám volit budoucí povolání

Každoročně na podzim se stovky a tisíce žáků a žákyň 9.tříd rozhodují o budoucím povolání a vybírají střední školu či učiliště.  Úřad práce České republiky, Krajská pobočka v Karlových Varech ve spolupráci s firmou WITTE Automotive a jejími partnerskými školami otestuje novou koncepci právě pro ně v rámci předmětu „Úvod do světa práce“. Na tento úvod navážou jednotlivé Dny otevřených dveří právě na půdě konkrétních středních škol.

čtěte více

Posviťte si s námi na techniku, přijďte na WITTE Noc techniků a konstruktérů

Noc_k

LEDové světlo je hlavním magnetem 4.ročníku WITTE Noci techniků a konstruktérů. Od 16 do 21 hodiny zveme všechny zájemce na technická stanoviště s absolutní novinkou z produkce nejdeckého výrobce tzv. LED softtouch. Připraveny jsou zkušební jízdy v novém modelu Ford Focus, kde je LED osvětlení jako v prvním voze na světě instalováno. V 19:30 a 20:30 hodin bude k vidění Techmania LEDová show. 

čtěte více