Aktuality

Virtuálně do WITTE Automotive v Nejdku za prací

V dubnu se na virtuálním veletrhu práce serveru jobs.cz poprvé prezentuje studentům a absolventům společnost WITTE Automotive v Nejdku. Výrobce zamykacích systémů pro světové automobilky zve zájemce o pracovní uplatnění k diskuzi o možnostech pracovního uplatnění na tzv. o-zoně od 26. do 29.dubna. Na internetu představí navíc svoje vývojové a výrobní provozy ve 3D prohlídce.

čtěte více

Výuka a popularizace moderních technologií

Hitech1

Uherský Brod, březen 2011 - Centrum pro výuku a prezentaci hi-technologií, je projekt zaměřený na výuku a prezentaci hi-technologií pro žáky středních a základních škol. Ti se zde můžou prostřednictvím výukových stáží a exkurzí seznámit se špičkovými technologiemi v oblasti strojírenství, elektrotechniky, zelených technologií a 3D.

čtěte více

Mzda v autoprůmyslu loni stoupla o šest procent na 27.821 korun

Průměrná hrubá mzda v tuzemských automobilkách a u jejich dodavatelů loni vzrostla o 5,9 procenta na 27.821 korun.

čtěte více

Republikové tituly „Logistik junior“ rozdají v Dalovicích

Ve dnech 21.-22.února bude již potřetí v řadě SOŠ Logistická Dalovice hostit celostátní soutěž „Logistik Junior“. Karlovarský kraj, který reprezentovalo tříčlenné studentské družstvo právě této odborné školy, získal v předchozích dvou ročnících stříbrné (2009) a bronzové medaile (2010). Zda zkompletuje sbírku kovem nejcennějším, bude jasné v úterý 22.února ve 12 hodin, kdy proběhne slavnostní vyhlášení soutěže.

čtěte více

Registrace na letní brigády ve WITTE Automotive zahájena

V úterý 1.února spustí společnost WITTE Automotive v Nejdku oficiální registraci studentů na letní brigády 2011. S týdenním předstihem dostali tuto možnost partnerské střední a vysoké technické školy. Nejdecký výrobce zamykacích systémů každoročně registruje téměř dvě stovky uchazečů a uchazeček, mezi kterými hledá budoucí technické talenty a specialisty do svých výrobních provozů. Pro studenty je zřízen rychlý telefonický a emailový kontakt, kam mohou směřovat vyplněné WITTE dotazníky a svoje otázky k letním brigádám.

čtěte více

Řemesla mohou být i Vaše budoucnost: Den otevřených dveří SOU a SOŠ Nejdek

Na Den otevřených dveří s podtitulkem „Vaše budoucnost s řemesly“ srdečně zve ve středu 12.ledna 2011 Střední odborná škola a střední odborné učiliště v Nejdku všechny žáky 9.tříd a jejich rodiče. Zájemcům představí od 9 do 16 hodin v obou svých budovách v Nejdku a v Karlových Varech – Staré Roli studijní obory ukončené maturitní zkouškou i výučním listem a jejich propojení s praxí, zejména v oblasti strojírenství.

čtěte více

Bernard Million-Rousseau, výkonný viceprezident kolínské automobilky TPCA, vzpomíná na svá studia a počátky v automobilovém průmyslu

„Česká republika má velmi dlouhou technickou tradici. Když jsem s př íchodem do této země poznal více její dějiny, znovu jsem si uvědomil, jak moc je tato tradice silná, a to především právě v kolínském regionu, kde sídlí i automobilka TPCA.

Technika mě provází a zaměstnává celý život. Nejen však technika jako taková, ale i problematika technického vzdělávání a pokles zájmu ze strany mladých lidí mě dlouhodobě velmi zajímají. Neustále přemýšlím, jakým způsobem vzbudit zájem mladých lidí obecně o poznání a zvláště o vědu a techniku.“

čtěte více

10. prosince 2010, Web v novém designu

Projekt Auta nás baví Sdružení automobilového průmyslu se zaměřením na podporu technického vzdělávání prošel řadou změn a ve školním roce 2010/ 2011 se představuje v nové, modernější podobě.

čtěte více

Zábavné CD k výuce fyziky

Fyzika

„333 fyzikálních pokusů, námětů a her“
Výuka fyziky na základní a střední škole se neobejde bez dostatečného množství zajímavých, zábavných a výstižných pokusů. Ke skutečnému porozumění fyzice totiž nestačí jen znalosti nastudované z učebnic. Stejně důležité je i ověření získaných poznatků „vlastníma rukama“. Program „333 fyzikálních pokusů, námětů a her“ nabízí pomoc a inspiraci všem, kteří se chtějí touto cestou vydat.

čtěte více

Učeň Škody Auto získal cenu koncernu Volkswagen

Skoda-ucen

Mladá Boleslav, 1. listopadu 2010. Cenu koncernu Volkswagen "Best Apprentice Award" získal zaměstnanec společnosti Škoda Auto Martin Hlaváček. Jedenadvacetiletý autoelektronik z Mladé Boleslavi získal tuto prestižní cenu za své výkony v rámci učebního poměru a nástavbového studia.

čtěte více