Absolventy v Hyundai Motor Manufacturing Czech vítáme!

 V roce 2009 navštívilo výrobní závod Hyundai v Nošovicích na 1300 žáků a studentů z 29 středních technických škol Moravskoslezského kraje. Společnost HMMC si pro tyto své potenciální zaměstnance připravila program, jehož cílem je ukázat,  jak probíhá zdejší výroba a jak se na své povolání v automobilovém průmyslu připravit. 

Jaromír Radkovský, generální manažer oddělení lidských zdrojů HMMC

 

Jaký důvod vás vedl k tomu věnovat se v závodě speciálně studentům?

V HMMC říkáme, že jednou vidět je dvakrát slyšet. Proto tyto speciální programy pro žáky a studenty středních škol organizujeme. Studenti se během své návštěvy u nás mohou podívat do zákulisí výroby vozů Hyundai i30 a modelu Kia Venga a pod ruce svých možná budoucích spolupracovníků, což je pro ně velkou motivací. Vzbuzené nadšení je pak pro nás zpětnou vazbou.

Čím je pro ně návštěva závodu zajímavá? 

Každého vždy překvapí, že jsme mladý a moderní závod s vysokým stupněm automatizace výroby a čistým a příjemným pracovním prostředím. Během setkání  studentům popisujeme, jak naše zaměstnance odborně připravujeme pro práci na jednotlivých pozicích a vysvětlujeme, proč je pro nás osobní rozvoj každého zaměstnance důležitý. Lákadlem je pak určitě i skutečnost, že mnohá školení probíhají nejen v nošovickém závodě, ale také přímo ve výrobní centrále automobilky Hyundai v Koreji. 

Spolupracuje HMMC blíže i s vysokými školami?

V uplynulém roce naše společnost navázala spolupráci s VŠB-Technickou univerzitou Ostrava v oblasti podpory vzdělávání jejích nejlepších studentů v rámci projektu „Inkubátor talentovaných ekonomů a manažerů podniků“. Vybraní studenti absolvují několikaměsíční stáž v HMMC, díky čemuž získají pracovní zkušenosti a praxi z chodu společnosti. S prvními studenty již spolupracujeme v tomto roce.

Mnoho studentů se obává, že po skončení školy nenajdou snadno práci. Jak je to s uplatněním čerstvých absolventů v HMMC? 

Věkový průměr našich zaměstatnců 30 let, takže jsme převážně mladý kolektiv. Z celkového počtu 2200 zaměstnanců u nás našlo práci za tři roky existence závodu 300 čerstvých absolventů středních a vysokých škol, což potvrzuje, že v HMMC jsou nováčci v automobilovém průmyslu vítáni.  

Zaujalo vás povídání o HMMC a ještě jste v závodě nebyli? Pak určitě navštivte webové stránky  www.hyundai-motor.cz, kde zjistíte, jak tuto „mezeru ve vzdělání“ vyplnit. 

 

 

 

Vyhledávání

Aktuality

22.2.2017
ŠKODA AUTO Střední odborné učiliště strojírenské v Mladé Boleslavi prošlo rozsáhlou modernizací

Studenti mají k dispozici nové centrum robotiky, jazykové centru…

čtěte více
10.2.2017
AGC Automotive Czech pořádá pravidelné exkurze pro školáky

Firma zve na exkurze do provozu školáky, aby se seznámili s fung…

čtěte více