Ing. Petr Gebhard, vedoucí týmu vývojové konstrukce a Produktového centra „Lišty“ WITTE Automotive v Nejdku

1. Co vám pomohlo s výběrem školy a studijního obor?
Před začátkem studií jsem měl jasno pouze v tom, že chci studovat techniku. Školu jsem si vybíral podle toho, jaké možnosti nabízí ohledně studijních oborů, vybavenosti laboratoří a v neposlední řadě i podle renomé školy (v čemž je schovám i zájem o studenty a jejich spokojenost). Nakonec jsem si vybral VUT v Brně a obor konstrukce robotů a manipulátorů kde jsem se podílel na vývoji nového svařovacího robotu už v rámci studia 4. a 5. ročníku.

2. Doporučil byste svůj obor mladým lidem?
Konstrukční obory bych určitě doporučil všem, které baví něco vytvářet a zkoumat. Sice je někdy dlouhá cesta k tomu být dobrým konstruktérem, ale na druhou stranu pak stojí za to vidět, jak někdy z ničeho nebo téměř ničeho vzniká nový plně funkční výrobek. Pokud pak s tímto výrobkem jezdí po světě statisíce vozů a vše funguje, jak má, je to satisfakce za ty hodiny před počítačem nebo v laboratořích a lámáním si hlavy, proč se ty první vývojové díly chovají jinak než chceme.

3. Jak jste hledal práci vy?
Práci jsem začal hledat v průběhu 5. ročníku na VUT. Chtěl najít uplatnění jako konstruktér někde v Karlovarském kraji. Shodou okolností jsem objevil inzerát na nástěnce personálního oddělení, že firma WITTE Automotive v Karlovarském kraji hledá konstruktéry. Zavolal jsem na uvedené číslo a asi po měsíci jsem měl pohovor (včetně přezkoušení cizího jazyka) a byl jsem přijat.

4. Na čem teď pracujete?
Pracujeme na mnoha vývojových projektech pro světové automobilky. Zde nemohu sdělit moc podrobností o konstrukci, protože téměř vše podléhá utajení. Druhou stránkou mojí práce je manažerská činnost. Vzhledem k tomu, že na naši firmu měla dopad hospodářská krize a museli jsme snížit stavy zaměstnanců, snažím se stabilizovat svůj konstrukční tým, tak abychom zvládli všechny projekty. Hledím do budoucnosti a připravuji se na další růst týmu a další projekty poté, až krize odezní.

5. Jaké máte plány do budoucna?
Určitě bych rád rozšířil náš konstrukční tým. To je podmíněno získáním dostatečného počtu nových zakázek. Musíme být stále o krok napřed před konkurencí. To není snadné, protože konkurence opravdu nespí.

Vyhledávání

Aktuality

22.2.2017
ŠKODA AUTO Střední odborné učiliště strojírenské v Mladé Boleslavi prošlo rozsáhlou modernizací

Studenti mají k dispozici nové centrum robotiky, jazykové centru…

čtěte více
10.2.2017
AGC Automotive Czech pořádá pravidelné exkurze pro školáky

Firma zve na exkurze do provozu školáky, aby se seznámili s fung…

čtěte více