Rady odborníků

Ing. Martin Tichý, vedoucí rozvoje obchodu

Martin_tichy

Díky tomu, že jsem během školy vycestoval několikrát na studia do zahraničí, a tím nasbíral také jazykové znalosti, bylo pro mě hledání zaměstnání jednoduché a rychlé. Pomohlo mi také to, že jsem věděl, co chci dělat.
 

čtěte více

Ing. Jaroslav Matejíčka, průmyslový inženýr, Launch Manager

Jaroslav-matejicka

Po promoci na západočeské univerzitě jsem sepsal svůj životopis a rozeslal do personálních agentur. Odpověď na sebe nedala dlouho čekat. Dále záleželo jen na mě, pro kterou firmu se rozhodnu. Nabídka trhu je velice pestrá a nabídky jednotlivých firem velice lákavé.

čtěte více

Libor Bříštěla, technolog výrobních linek na výrobu bezpečnostních pásů

Libor_br%c3%ad%c5%a1t%c4%9bla

Neměl jsem problémy najít si práci, ale bylo s tím spojeno i trochu obětování. Místo večírků jsem absolvoval brigády a praxe (na to se v životopisu dívají) a po škole jsem vyrazil na studijní stáž cizího jazyka, bez kterého bych tuto práci taky nedostal. Bohužel v té době ještě nebylo možné studovat v zahraničí.

čtěte více

Vadim Petrov, generální manažer pro lidské zdroje společnosti TPCA v Kolíně

Vadim2_opt

Mladým lidem, kteří se rozhodují o svém budoucím povolání, doporučujeme: Vyučte se v technickém oboru a pojďte se podílet na výrobě a vývoji automobilů. Je těžké rozhodovat se o něčem, co neznáme nebo nevíme, jak vypadá. Proto nabízíme zájemcům, aby se k nám přišli podívat, jak to v automobilce vypadá. Studentům chceme vyvrátit představu, že práce v továrně u linky je špinavá a těžká. U nás uvidí, že například údržba ve svařovně je víc o programování než o šroubcích a matičkách.

 

čtěte více

Mgr. Jitka Tichovská, vedoucí oddělení poradenství Úřadu práce v Českých Budějovicích

Podle mého názoru se lidé se vztahem k technice a technickým oborům už narodí, mají pro to buňky. Ale hodně věcí se dá naučit! Ke studiu technických oborů je potřeba mít chuť a hlavně tvůrčí myšlení.
 

čtěte více

Zdeněk Bůžek Dis., technik řízení jakosti

Zdenek_bruzek

Při výběru střední školy mi pomohli rodiče. Po absolvování střední školy jsem měl zájem dále se zdokonalovat v oblasti strojírenství. Rozhodnutí o studiu na vyšší odborné škole jsem učinil sám.
 

čtěte více